http://www.jejmoscina.tp1.pl

Wybierz język interfejsu

English German Polish

 SPA
 Info o obiekcie
 Info o okolicy
 Mapa
 Rezerwacja
 Kontakt
 Wizualizacja
Galeria
Info o okolicy

Gmina Stężyca położona jest w środkowo-zachodniej części województwa pomorskiego. Z aglomeracją trójmiejską gminę Stężyca łączy linia kolejowa Gdynia-Kościerzyna-Bydgoszcz oraz droga Gdańsk-Kartuzy-Sulęczyno-Bytów. Gminna wieś Stężyca leży w odległości 10 km na północ od Kościerzyny i 25 km na południowy-zachód od Kartuz.

Gmina Stężyca położona jest w "sercu"
Pojezierza Kaszubskiego w południowej części powiatu kartuskiego. Wyróżnia się dużą liczbą jezior i niezwykle urozmaiconym krajobrazem. Jeziora te wchodzą w skład tzw. "Kółka Raduńskiego", które tworzy 14 połączonych ze sobą jezior.

Jest to gmina rolniczo - turystyczna o niedużych i stosunkowo rozproszonych gospodarstwach. Ponad 90% powierzchni użytków rolnych zajmują gleby piaszczyste i słabogliniaste.

Teren gminy jest bardzo atrakcyjny pod względem walorów przyrodniczo - turystycznych. Znajduje się tutaj Kaszubski Park Krajobrazowy, liczne rezerwaty przyrody. Atrakcją przyrodniczą gminy jest Ogród Botaniczny w Gołubiu. Niewątpliwą jednak atrakcją turystyczną jest wieża widokowa im. Jana Pawła II we Wieżycy, z której roztacza się piękny widok oraz trzy szlaki turystyczne, dzięki którym można podziwiać krajobraz i przyrodę. We wsi Wieżyca funkcjonuje również ośrodek jazdy konnej oraz cztery wyciągi narciarskie - orczykowe. W sezonie zimowym atrakcją turystyczną są kuligi z pochodniami.
Copyright © TurystycznaPolska.pl All rights reserved.
PHP-Nuke Copyright © by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.